Top transfers

 United World Wrestling

UWW website
facebook

  

 pdf small

# Wrestler Country  Club  Start Valid until
1 Hutuleac Constantin ROU Roumanie GER Stemm- und Ringclub 1896 Viernheim e. V. 01/06/2019 01/06/2020
2 Grajdan Iulian ROU Roumanie GER Stemm- und Ringclub 1896 Viernheim e. V. 01/06/2019 01/06/2020
3 Shyukriev Shyukri BUL Bulgarie GER Stemm- und Ringclub 1896 Viernheim e. V. 01/06/2019  01/06/2020
4 Iosifidis Michail GRE Grèce GER SC Siegfried Kleinostheim 01/06/2019 01/06/2020
5 Petic Mihai MDA Moldavie GER SC Siegfried Kleinostheim 01/06/2019 01/06/2020
6 Donu Ioan-Raul ROU Roumanie GER SC Siegfried Kleinostheim 01/06/2019 01/06/2020
7 Duscov Roman ROU Roumanie GER SC Siegfried Kleinostheim 01/06/2019 01/06/2020
8 Botez Mihai-Irinel ROU Roumanie GER SC Siegfried Kleinostheim 01/06/2019 01/06/2020
10 Sadowik Krzysztif POL Pologne GER Mannschaftsleiter RV Eichenkranz 1908 Lugau 01/06/2019 01/06/2020
11 Karadeniz Suleyman TUR Turquie GER SC Siegfried Kleinostheim 01/06/2019 01/06/2020
12 Uzun Adem Burak TUR Turquie GER SC Siegfried Kleinostheim 01/06/2019 01/06/2020
13 Gutu Alexandrin MDA Moldavie GER SC Siegfried Kleinostheim 01/06/2019 01/06/2020
14 Horatau Teodor ROU Roumanie GER AC Heusweiler 01/06/2019 01/06/2020
15 Krasznai Mate HUN Hongrie GER FC Erzgebirge Aue e. V. 01/06/2019 01/06/2020
16 Jager Krisztian HUN Hongrie GER FC Erzgebirge Aue e. V. 01/06/2019 01/06/2020
17 Gulyas Zsombor HUN Hongrie GER FC Erzgebirge Aue e. V. 01/06/2019 01/06/2020
18 Bienkowski Krzysztofr POL Pologne GER FC Erzgebirge Aue e. V. 01/06/2019 01/06/2020
19 Los Mariusz POL Pologne GER FC Erzgebirge Aue e. V. 01/06/2019 01/06/2020
20 Tomaszewski Jacek POL Pologne GER FC Erzgebirge Aue e. V. 01/06/2019 01/06/2020
21 Gazimagomedov Said RUS Russie GER FC Erzgebirge Aue e. V. 01/06/2019 01/06/2020
22 Kubatov Stoyan BUL Bulgarie GER AC Heusweiler 01/06/2019 01/06/2020
23 Bizhoev Timur RUS Russie GER ASV Mainz 88 20/06/2019 20/06/2020
24 Sahin Bekir TUR Turquie GER ASV Mainz 88 20/06/2019 20/06/2020
25 Akbudak Burham TUR Turquie GER ASV Mainz 88 20/06/2019 20/06/2020
26 Ayazci Dogus TUR Turquie GER ASV Mainz 88 20/06/2019 20/06/2020
27 Demircin Batuhan TUR Turquie GER ASV Mainz 88 20/06/2019 20/06/2020
28 Michalik Tadeusz POL Pologne GER ASV Mainz 88 20/06/2019 20/06/2020
29 Sleiva Kristupas LIT Lituanie GER ASV Mainz 88 20/06/2019 20/06/2020
30 Knystautas Mantas LTU Lituanie  GER ASV Mainz 88 20/06/2019 20/06/2020
31 Kelekhsashvili Levan GEO Géorgie  GER ASV Mainz 88 20/06/2019 20/06/2020
32 Tamas Attila ROU Roumanie  GER KSV Schriesheim 20/06/2019 20/06/2020
33 Perpelia Maxim MDA Moldavie  GER KSV Schriesheim 20/06/2019 20/06/2020
34 Rahmatullah Moradi AFG Afghanistan  GER KSV Schriesheim 20/06/2019 20/06/2020
35 Mepishvili Giorgi GEO Géorgie AUT Magic Fit Athletik- Club Ac Hörbranz 20/06/2019 20/06/2020 
36 Kutchava Gia GEO Géorgie AUT Magic Fit Athletik- Club Ac Hörbranz 20/06/2019 20/06/2020
37 Petrov Veselin BUL Bulgarie AUT ACV Innsbruck 20/06/2019 20/06/2020
38 Kulynycz Arkadiusz POL Pologne GER SV Alemannia Nackenheim 1912 e.V. 23/06/2019 23/06/2020
39 Eryilmaz Fazli TUR Turquie GER SV Alemannia Nackenheim 1912 e.V. 23/06/2019 23/06/2020
40 Levai Tamas HUN Hongrie GER SV Alemannia Nackenheim 1912 e.V. 23/06/2019 23/06/2020
41 Azizli Eldaniz AZE Azerbaïdjan GER SV Alemannia Nackenheim 1912 e.V. 23/06/2019 23/06/2020
42 Asharin Roman HUN Hongrie GER SV Alemannia Nackenheim 1912 e.V. 23/06/2019 23/06/2020
43 Andrasi Jozsef HUN Hongrie GER AC Lichtenfels von 1921e.V. 01/07/2019 01/07/2020
44 Szoke Alex Gergo HUN Hongrie GER AC Lichtenfels von 1921e.V. 01/07/2019 01/07/2020
45 Sokalski Andrzej POL Pologne GER AC Lichtenfels von 1921e.V. 01/07/2019 01/07/2020
46 Kosciolek Kamil POL Pologne GER AC Lichtenfels von 1921e.V. 01/07/2019 01/07/2020
47 Zurabyan Karen ARM Arménie GER AC Lichtenfels von 1921e.V. 01/07/2019 01/07/2020
48 Duman Ahmet TUR Turquie GER AC Lichtenfels von 1921e.V. 01/07/2019 01/07/2020
49 Metodiev Miloslav BUL Bulgarie GER AC Lichtenfels von 1921e.V. 01/07/2019 01/07/2020
50 Dzigua Goga GEO Géorgie GER SV Johannis 07 01/07/2019 01/07/2020
51 Tsurtsumia Nugzari GEO Géorgie GER SV Johannis 07 01/07/2019 01/07/2020
52 Convyedo Ruano Abraham de Jesus ITA Italie GER SV Johannis 07 01/07/2019 01/07/2020
53 Sandron Jacopo ITA Italie GER SV Johannis 07 01/07/2019 01/07/2020
54 Timoncini Daigoro ITA Italie GER SV Johannis 07 01/07/2019 01/07/2020
55 Levai Zoltan HUN Hongrie GER SV Johannis 07 01/07/2019 01/07/2020
56 Ligeti Daniel HUN Hongrie GER SV Johannis 07 01/07/2019 01/07/2020
57 Sandahl Emil SWE Suède GER SV Johannis 07 01/07/2019 01/07/2020
58 Dobrodziej Robert POL Pologne GER Mannschaftsleiter RV Eichenkranz 1908 Lugau 01/07/2019 01/07/2020
59 Egervari Laszlo HUN Hongrie AUT KSV Söding 01/07/2019 01/07/2020
60 Nagy Mihaly HUN Hongrie AUT KSV Söding 01/07/2019 01/07/2020
61 Rönningen Anders NOR Norvège GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 01/07/2019 01/07/2020
62 Petravicius Justas LIT Lituanie GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 01/07/2019 01/07/2020
63 Jaburyan Mihran ARM Arménie GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 01/07/2019 01/07/2020
64 Laurinaitis Vilius LIT Lituanie GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 01/07/2019 01/07/2020
65 Csercsics Richard HUN Hongrie GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 01/07/2019 01/07/2020
66 Bilici Ahmet TUR Turquie GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 01/07/2019 01/07/2020
67 Bradu Mihail MDA Moldavie  GER RKG Freiburg 2000 16/07/2019 16/07/2020
68 Lapp Mihail MDA Moldavie  GER RKG Freiburg 2000 16/07/2019 16/07/2020
69 Cantir Stefan MDA Moldavie GER RKG Freiburg 2000 16/07/2019 16/07/2020
70 Zvirbulis Armands LAT Lettonie GER RKG Freiburg 2000 16/07/2019 16/07/2020
71 Tudezca Leo FRA France GER RKG Freiburg 2000 16/07/2019 16/07/2020
72 Muradyan Artur ARM Arménie GER RKG Freiburg 2000 16/07/2019 16/07/2020
73 Torba Erik HUN Hongrie AUT AC WALS 17/07/2019 17/07/2020
74 Lam Balint HUN Hongrie AUT AC WALS 17/07/2019 17/07/2020
75 Szmik Attila HUN Hongrie AUT AC WALS 17/07/2019 17/07/2020
76 Kozak Istvan HUN Hongrie AUT AC WALS 17/07/2019 17/07/2020
77 Kovacs Bence HUN Hongrie AUT AC WALS 17/07/2019 17/07/2020
78 Chikhradze Saba GEO Géorgie AUT KSK Klaus 17/07/2019 17/07/2020
79 Glonti Shota GEO Géorgie AUT KSK Klaus 17/07/2019 17/07/2020
80 Spanyik Akos HUN Hongrie AUT KSV Götzis 17/07/2019 17/07/2020
81 Jezierzanski Sebastian POL Pologne GER ASV Urloffen 18/07/2019 18/07/2020
82 Atofani Marius-Lucian ROU Roumanie GER ASV Urloffen 18/07/2019 18/07/2020
83 Kinzhigaliev Aleksei RUS Russie GER ASV Urloffen 18/07/2019 18/07/2020
84 Varga Adam HUN Hongrie GER ASV Urloffen 18/07/2019 18/07/2020
85 Kostadinov Svilen BUL Bulgarie GER ASV Urloffen 18/07/2019 18/07/2020
86 Dorniak Pawel POL Pologne GER RV Thalheim e. V. 18/07/2019 18/07/2020
87 Torok Tamas HUN Hongrie GER RV Thalheim e. V. 18/07/2019 18/07/2020
88 Dadak Ondrej CZE Rép.Tchèque GER RV Thalheim e. V. 18/07/2019 18/07/2020
89 Dworczyk Patryk POL Pologne  GER SG Baienfurt Kraftsport 1909 e.V. 18/07/2019 18/07/2020
90 Todorean Valeriu MDA Moldavie  GER SG Baienfurt Kraftsport 1909 e.V. 18/07/2019 18/07/2020
91 Xenidis Timotei GRE Grèce GER SG Baienfurt Kraftsport 1909 e.V. 18/07/2019 18/07/2020
92 Fridrikas Romas LIT Lituanie GER AC Heusweiler 18/07/2019 18/07/2020
93 Ahmadi Baba Jan AFG Afghanistan GER AC Heusweiler 18/07/2019 18/07/2020
94 Ohanian Zorhab ARM Arménie / FRA  France GER Club WKG Weitenau-Wieslet 18/07/2019 18/07//2020
95 Shindov Svetlin BUL Bulgarie GER Club WKG Weitenau-Wieslet 18/07/2019 18/07//2020
96 Mihalik Marian SLO Slovaquie GER AV Germania Markneukirchen e.V. 18/07/2019 18/07//2020
97 Fulai Bence HUN Hongrie GER AV Germania Markneukirchen e.V. 18/07/2019 18/07//2020
98 Borgoiakov Valerii RUS Russie GER AV Germania Markneukirchen e.V. 18/07/2019 18/07//202
99 Simonyan Seyran ARM Arménie GER AV Germania Markneukirchen e.V. 18/07/2019 18/07/2020
100 Shyshman Oleksandr UKR Ukraine  GER KSV Götzis 19/07/2019 19/07/2020
101 Angelov Ivo BUL Bulgarie GER TUS Adelhausen 1962 e.V. 22/07/2019 22/07/2020
102 Petrov Nedyalko BUL Bulgarie GER TUS Adelhausen 1962 e.V. 22/07/2019 22/07/2020
103 Bujiashvili Beka GEO Géorgie GER TUS Adelhausen 1962 e.V. 22/07/2019 22/07/2020
104 Gebekov Artem RUS Russie GER TUS Adelhausen 1962 e.V. 22/07/2019 22/07/2020
105 Etlinger Dominik CRO Croatie GER TUS Adelhausen 1962 e.V. 22/07/2019 22/07/2020
106 Starcevic Bozo CRO Croatie GER TUS Adelhausen 1962 e.V. 22/07/2019 22/07/2020
107 Janecic Danijel CRO Croatie GER TUS Adelhausen 1962 e.V. 22/07/2019 22/07/2020
108 Voitechovskis Edgaras LIT Lituanie GER TUS Adelhausen 1962 e.V. 22/07/2019 22/07/2020
109 Perez Abreu Reiner CUB Cuba GER TUS Adelhausen 1962 e.V. 22/07/2019 22/07/2020