Top transfers

 United World Wrestling

UWW website
facebook

  

pdf small 

# Wrestler Country  Club  Start Valid until
1 Maksimovic Aleksandar SRB Serbie GER SC Siegfried Kleinostheim 01/06/2018 01/06/2019
2 Duscov Roman ROU Roumanie GER SC Siegfried Kleinostheim 01/06/2018 01/06/2019
3  Ahmadi Baba Jan AFG Afghanistan GER AC Heusweiler 01/06/2018  01/06/2019
4 Horatau Teodor ROU Roumanie GER AC Heusweiler 01/06/2018 01/06/2019
5 Caras Vasile- Vlad ROU Roumanie GER AC Heusweiler 01/06/2018 01/06/2019
6 Filipczak Mateusz POL Pologne GER FC Erzgebirge Aue e.V. 01/06/2018 01/06/2019
7 Tomaszewski Jacek POL Pologne GER FC Erzgebirge Aue e.V. 01/06/2018 01/06/2019
8 Jäger Krisztian HUN Hongrie GER FC Erzgebirge Aue e.V. 01/06/2018 01/06/2019
9 Los Mariusz POL Pologne GER FC Erzgebirge Aue e.V. 01/06/2018 01/06/2019
10 Madarasi Gabor HUN Hongrie GER FC Erzgebirge Aue e.V. 01/06/2018 01/06/2019
11 Krasznai Mate HUN Hongrie GER FC Erzgebirge Aue e.V. 01/06/2018 01/06/2019
12 Shyukriev Shyukri BUL Bulgarie GER Stemm- und Ringclub 1896 Viernheim e. V. 01/06/2018 01/06/2019
13 Terzi Viktor UKR Ukraine GER SC Siegfried Kleinostheim 01/06/2018 01/06/2019
14 Donu Ioan-Rau ROU Roumanie GER SC Siegfried Kleinostheim 01/06/2018 01/06/2019
15 Brylewski Jakub POL Pologne GER Stemm- und Ringclub 1896 Viernheim e. V. 01/06/2018 01/06/2019
16 Pislaru Ion ROU Roumanie GER KSV 1970 Hofstetten e.V. 01/06/2018 01/06/2019
17 Spasov Avgustin BUL Bulgarie GER ASV Urloffen 01/06/2018 01/06/2019
18 Mirchev Aleksandar BUL Bulgarie GER ASV Urloffen 01/06/2018 01/06/2019
19 Kostadinov Svilen BUL Bulgarie GER ASV Urloffen 01/06/2018 01/06/2019
20 Jezierzanski Sebastian POL Pologne GER ASV Urloffen 01/06/2018 01/06/2019
21 Atofani Marius-Lucian ROU Roumanie GER ASV Urloffen 01/06/2018 01/06/2019
22 Simo Laszlo ROU Roumanie GER ASV Urloffen 01/06/2018 01/06/2019
23 Boychev Boycho BUL Bulgarie GER AC Heusweiler 05/06/2018 05/06/2019
24 Heino Ville Tapani FIN Finlande GER AC Heusweiler 05/06/2018 05/06/2019
25 Dorniak Pawel POL Pologne GER RV Thalheim 11/06/2018 11/06/2019
26 Dadak Ondrej CZE Rép. Tchèque GER RV Thalheim 11/06/2018 11/06/2019
27 Krajewski Jacek POL Pologne GER Stemm- und Ringclub 1896 Viernheim e. V. 11/06/2018 11/06/2019
28 Nurov Magomedgadji MKD Macédoine GER RSV Rotation Greiz 12/06/2018 12/06/2019
29 Freuler Flavio SUI Suisse GER ASV Bauknecht Schorndorf 13/06/2018 13/06/2019
30 Laurinaitis Vilius LTU Lituanie GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 19/06/2018 19/06/2019
31 Csercsics Richard HUN Hongrie GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 19/06/2018 19/06/2019
32 Petravicius Justas LTU Lituanie GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 19/06/2018 19/06/2019
33 Zamfirov Ivan MDA Moldavie GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 19/06/2018 19/06/2019
34 Ronningen Anders NOR Norvège GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 19/06/2018 19/06/2019
35 Kazakevic Aleksandr LTU Lituanie GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 19/06/2018 19/06/2019
36 Bilici Ahmet TUR Turquie GER SV Siegfried Hallbergmoos-Goldach 1922 e.V. 19/06/2018 19/06/2019
37 Novachkov Filip BUL Bulgarie GER TSV Westendorf 20/06/2018 20/06/2019
38 Petrov Nedyalko BUL Bulgarie GER TSV Westendorf 20/06/2018 20/06/2019
39 Gastl Daniel AUT Autriche GER TSV Westendorf 20/06/2018 20/06/2019
40 Tallroth Zakarias SWE Suède GER TSV Westendorf 20/06/2018 20/06/2019
41 Mchedlidze Murazi UKR Ukraine GER TSV Westendorf 20/06/2018 20/06/2019
42 Alexuc-Ciurariu Alin ROU Roumanie GER RSV Rotation Greiz 22/06/2018 22/06/2019
43 Codreanu Vladimir MDA Moldavie GER RSV Rotation Greiz 22/06/2018 22/06/2019
44 Gotisan Vladimir MDA Moldavie GER RSV Rotation Greiz 22/06/2018 22/06/2019
45 Huzau Ivan BLR Bélarus GER ASV Bauknecht Schorndorf 22/06/2018 22/06/2019
46 Filip Marin ROU Roumanie GER ASV Bauknecht Schorndorf 22/06/2018 22/06/2019
47 Manea Michael ROU Roumanie GER ASV Bauknecht Schorndorf 26/06/2018 26/06/2019
48 Simonyan Seyran ARM Armenie GER AV Germania Markneukirchen e.V. 26/06/2018 26/06/2019
49 Borgoiakov Valerii RUS Russie GER AV Germania Markneukirchen e.V. 26/06/2018 26/06/2019
50 Mihalik Marian SVK Slovaquie GER AV Germania Markneukirchen e.V. 26/06/2018 26/06/2019
51 Wojciechowski Kamil POL Pologne GER Ring- und Stemmklub „Jugendkraft 1898“ Gelenau e.V. 26/06/2018 26/06/2019
52 Sobecky Tomas CZE Rép. Tchèque GER Ring- und Stemmklub „Jugendkraft 1898“ Gelenau e.V. 26/06/2018 26/06/2019
53 Dubsky Filip CZE Rép. Tchèque GER RV Eichenkranz 1908 Lugau 04/07/2018 04/07/2019
54 Milichovsky Libor CZE Rép. Tchèque GER RV Eichenkranz 1908 Lugau 04/07/2018 04/07/2019
55 Dobrodziej Robert POL Pologne GER RV Eichenkranz 1908 Lugau 04/07/2018 04/07/2019
56 Cataraga Radu MDA Moldavie GER RC Germania Potsdam 05/07/2018 05/07/2019
57 Sandron Jacopo ITA Italie GER SV Johannis 07 05/07/2018 05/07/2019
58 Karatas Tolgahan TUR Turquie GER SV Johannis 07 05/07/2018 05/07/2019
59 Demirtas Soner TUR Turquie GER SV Johannis 07 05/07/2018 05/07/2019
60 Abdelslam Sheble Tarek BUL Bulgarie GER SV Johannis 07 05/07/2018 05/07/2019
61 Levai Zoltan HUN Hongrie GER SV Johannis 07 05/07/2018 05/07/2019
62 Bataev Akhmed RUS Russie GER SV Johannis 07 05/07/2018 05/07/2019
63 Levai Tamas HUN Hongrie GER SV Alemannia Nackenheim 1912 e.V. 06/07/2018 06/07/2019
64 Azizli Eldaniz AZE Azerbaïdjan GER SV Alemannia Nackenheim 1912 e.V. 06/07/2018 06/07/2019
65 Kulynycz Arkadiusz POL Pologne GER SV Alemannia Nackenheim 1912 e.V. 06/07/2018 06/07/2019
66 Badrudinov Khasankhusein RUS Russie GER SV Alemannia Nackenheim 1912 e.V. 06/07/2018 06/07/2019
67 Szabo Laszlo HUN Hongrie GER KSV Köllerbach-Puttlingen 06/07/2018 06/07/2019
68 Yatsenko Andrii UKR Ukraine GER KSV Köllerbach-Puttlingen 06/07/2018 06/07/2019
69 Szilvassy Erik HUN Hongrie GER KSV Köllerbach-Puttlingen 06/07/2018 06/07/2019
70 Kanev Stanislav BUL Bulgarie GER KSV Köllerbach-Puttlingen 06/07/2018 06/07/2019
71 Cracium Petru MDA Moldavie GER RKG Freiburg 2000 16/07/2018 16/07/2019
72 Vasilachi Ion MDA Moldavie GER RKG Freiburg 2000 16/07/2018 16/07/2019
73 Zvirbulis Armands LAT Lettonie GER RKG Freiburg 2000 16/07/2018 16/07/2019
74 Siemakin Iurii FRA France GER RKG Freiburg 2000 16/07/2018 16/07/2019
75 Tudezca Leo FRA France GER RKG Freiburg 2000 16/07/2018 16/07/2019
76 Krastanov Krasimir GBR Grande Bretagne GER RKG Freiburg 2000 16/07/2018 16/07/2019
77 Davidovi Givi ITA Italie GER RKG Freiburg 2000 16/07/2018 16/07/2019
78 Shindov Svetlin BUL Bulgarie GER WKG Weitenau-Wieslet 17/07/2018 17/07/2019
79 Ohanian Zorhab Armenie/France GER WKG Weitenau-Wieslet 17/07/2018 17/07/2019
80 Chireacov Nicolai MDA Moldavie GER ASV Urloffen 17/07/2018 17/07/2019
81 Julfalakyan Arsen ARM Armenie FRA CP Besançon Lutte 17/07/2018 17/07/2019
82 Aleksandrov Daniel BUL Bulgarie GER KSV Witten 07 18/07/2018 18/07/2019
83 Dimitrijevic Perica SRB Serbie GER KSV Witten 07 18/07/2018 18/07/2019
84 Cojocari Ilie ROU Roumanie GER KSV Witten 07 18/07/2018 18/07/2019
85 Lagodskis Imants LAT Lettonie GER KSV Witten 07 18/07/2018 18/07/2019
86 Stankovic Simeon BUL Bulgarie GER KSV Witten 07 18/07/2018 18/07/2019
87 Tracz Michal POL Pologne GER KSV Witten 07 18/07/2018 18/07/2019
88 Mamutov Fevzi UKR Ukraine GER KSV Witten 07 18/07/2018 18/07/2019